Prejsť na navigáciu

Ako triediť odpad

Na to, aby bolo možné odpad zhodnocovať a šetriť tak prírodné zdroje je nutné ho správne triediť podľa komodity a zloženia. Do akého kontajnera aký odpad patrí je vyobrazené nižšie.

Viac informácií o tom, ako správne triediť odpad nájdete aj na web stránke Triedime.sk

Registrovaná ochranná známka ZELENÝ BOD  logo%20zeleny%20bod umiestnená na obaloch výrobkov informuje spotrebiteľa, že výrobca sa spolupodieľa na rozvoji systému ZELENÝ BOD, ktorý je najrozšírenejším spôsobom zabezpečovania využitia druhotných surovín pochádzajúcich z komunálneho odpadu v Európe. 

Podnikatelia, ktorí majú právo používať ochrannú známku ZELENÝ BOD a umiestňujú ju na obaly svojich výrobkov, takýmto spôsobom deklarujú svoj pozitívny prístup k životnému prostrediu a zapojenie sa do systému ZELENÝ BOD.

Kúpou výrobku so ZELENÝM BODOM aj vy prispievate k zlepšeniu životného prostredia a rozvoju systému ZELENÝ BOD.

ENVI - PAK je exkluzívnym držiteľom licencie pre SR a jedinou spoločnosťou na Slovensku, ktorá je oprávnená poskytovať registrovanú ochrannú známku ZELENÝ BOD ďalším subjektom.

Triedime papier

napisPapier

DO MODROU FARBOU OZNAČENÝCH KONTAJNEROV SA VHADZUJÚ:
papierové obaly, krabice, kartóny, noviny, časopisy, kancelársky papier, reklamné letáky a pod.

NEVHADZUJTE:
mokrý alebo znečistený papier, asfaltový a dechtový papier, použité plienky a hygienické potreby.

ikonky-papier

Triedime plasty

napisplasty

DO ŽLTOU FARBOU OZNAČENÝCH KONTAJNEROV PATRIA:
PET fľaše od nápojov (ich objem je potrebné najskôr znížiť napr. zošliapnutím, stlačením), kelímky, vrecká, fólie, PLASTOVÉ OBALY zo šampónov, saponátov, tekutých mydiel, aviváže, destilovanej vody, náplní do ostrekovačov, plastové obaly z potravín.

NEPATRIA SEM:
novodurové rúrky, obaly od nebezpečných látok, ako napr. motorových olejov, chemikálií, farieb a pod.

ikonky-plasty

Triedime sklo

napissklo

DO ZELENOU FARBOU OZNAČENÝCH KONTAJNEROV SA VHADZUJÚ:
nevratné obaly zo skla od nápojov, sklenené nádoby, tabuľové sklo, sklenené črepy a pod.

NEVHADZUJTE:
keramiku, porcelán, autosklo, zrkadlá, TV obrazovky a pod.

ikonky-sklo

Triedime kovy

napiskovy

DO ČERVENOU FARBOU OZNAČENÝCH KONTAJNEROV PATRIA:
kovové obaly, konzervy, kovové výrobky a súčiastky, alobal, nápojové plechovky. Kovové obaly a kovy je taktiež možné odniesť do zberní kovov, príp. do zberných dvorov.

NEPATRIA SEM:
kovové obaly kombinované s iným obalom, napr. obaly od zubnej pasty, kovové obaly od farieb a riedidiel.

ikonky-kovy

Triedime nápojové kartóny

napisNapoje

NÁPOJOVÉ KARTÓNY:
v prípade, že sa vo vašej obci tieto obaly zbierajú, odhadzujte ich do kontajnerov alebo igelitových vriec na to určených. Nápojové kartóny je potrebné pred ich vyhodením vypláchnuť a zmenšiť ich objem napr. zošliapnutím.

PATRIA SEM:
nápojové kartóny od mliečnych výrobkov, džúsov a iných nápojov.

ikonky-napoje
logo
Metlife Slovensko

Poisťovňa MetLife poskytuje na slovenskom poistnom trhu široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia, je známa finančnou istotou, dlhodobými skúsenosťami v tomto odvetví, profesionálnym prístupom ku klientom, vysokou kvalitou a spektrom poskytovaných služieb a v neposlednej miere aj finančnou disciplínou. Spoločnosť sa na Slovensku stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. www.metlife.sk


logo
Orange Slovensko

je najväčší mobilný operátor na Slovensku. Zároveň je poskytovateľom pevných sietí a verejnej dátovej služby prostredníctvom verejných telekomunikačných sietí.

www.orange.sk

Čítaj viac o ich zodpovednom prístupe…

logo
Slovenské elektrárne Mochovce

sú bezpečným, spoľahlivým, efektívnym a konkurencieschopným výrobcom elektriny s dominantným postavením na elektroenergetickom trhu v SR.

www.seas.sk

Čítaj viac o ich zodpovednom prístupe…  

logo
TOMRA Sorting s.r.o.

je globálnym lídrom v triediacich technológiách používaných v recyklácii, potravinárstve, špeciálnych produktoch a ťažbe surovín. Vyrába sofistikované a inovatívne strojárske stroje a triediace linky na báze senzorov pre optimálnu produktivitu zdrojov.

www.tomra.com 

Čítaj viac o ich zodpovednom prístupe…  

logo
TCHIBO SLOVENSKO

ponúka predaj kávy, kávových doplnkov, kávovarov, výrobníkov ľadu, zmrzlinovačov, oblečenia, spodnej bielizne, kozmetiky, prípravkov starostlivosti o telo, pokožku a vlasy, dekoratívnej kozmetiky. Ďalej predaj obuvi, príslušenstva k manikúre a pedikúre, domácich potrieb, či riadov.

www.tchibo.sk 

Čítaj viac o ich zodpovednom prístupe… 

logo
Knauf Bratislava

vyrába stavebné systémy. Tieto systémy zjednodušujú projektovanie aj samotnú výstavbu a ponúkajú zmysluplné a kompletné riešenia.

www.knauf.sk

Čítaj viac o ich zodpovednom prístupe…  

logo
Heineken Slovensko, a.s.

výrobca a predajca piva a sladu. Najväčšia pivovarnícka skupina v Európe a tretia najväčšia na svete.

www.heineken.com

logo
Bramac - strešné systémy, spol. s r.o.
líder na trhu strešných systémov.

www.bramac.sk

logo
Lidl Slovenská republika

medzinárodná obchodná sieť predajní zo skupiny Schwarz, pôsobiaca v Európe. Svojim zákazníkom ponúka tovar každodennej spotreby.

www.lidl.sk

Čítaj viac o ich zodpovednom prístupe… 

logo
VEPOS - SKALICA

zaisťuje kompletný servis komunálnych služieb pre mestá a obce v oblasti nakladania s odpadmi, údržby mestskej zelene, verejného osvetlenia, komunikácií a chodníkov.

www.vepos.sk

logo
KINEX KLF

zaoberá sa vývojom a výrobou radiálnych jednoradových guľkových a valčekových ložísk a ich komponentov pre strojársky a koľajový priemysel a výrobou obrábacích strojov a špeciálneho náradia.

www.kinex.sk

logo
Obal - Servis

Poskytuje služby v oblasti balenia hotových výrobkov určených na prepravu, zaoberá sa výrobou drevených prepravných obalov a predajom obalových materiálov. Poskytuje servis pracovných strojov určených na balenie a manipuláciu s tovarom.

www.obalservis.sk

logo
Nestlé Slovensko

Nestlé Slovensko, s. r. o., popredná svetová potravinárska firma, pôsobiaca v oblasti výživy, zdravia a zdravého životného štýlu.

www.nestle.sk

logo
Canon Slovakia

Canon je celosvetový líder v zobrazovacích produktoch a riešeniach pre digitálne domáce použitie a kancelárie.

www.canon.sk

Čítaj viac o ich zodpovednom prístupe…  

logo
Nutricia

Spoločnosť Nutricia pôsobí v Českej a Slovenskej republike v oblasti dojčenskej a detskej výživy a klinickej výživy. Spoločným cieľom je poskytovať vysoko kvalitné produkty podporujúce zdravie spotrebiteľov.

www.nutricia.sk